Český les je chráněná přírodní rezervace
Ubytovaní - činnost pozastavena
Na naší farmě mohou vaše děti vidět různá zvířátka
Ubytovaní - činnost pozastavena
Využijte krásu přírody Českého lesa
Ubytovaní - činnost pozastavena
Přijte se k nám podívat, srdečně Vás zveme
Ubytovaní - činnost pozastavena

pocasi

Dlouhodobá předpověď počasí

Nejbližší okolí

Poběžovice-nedaleké správní centrum
 
 Zajímavý a hojně navštěvovaný aquapark v nedalekém Valdmunchenu
 Domažlice-největší hospodářské a kulturní centru v okolí

O nás

 

Ekofarma Rybník leží uprostřed nádherné a hlavně neporušené přírody bývalého pohraničního pásma, na území CHKO Český les. Hustota obyvatel je tady 5x nižší než republikový průměr, většina území je pokryta lesy.

 

Místo je jako stvořené nejenom pro ty, kteří hledají klid a osamělé toulky, ale také pro ty, kteří holdují sportovnímu vyžití v přírodě v létě i zimě. Zkrátka nepřijdou ani ty, kteří spojují dovolenou s poznáním historie regionu. Okolí obce Rybník dominují dva velmi významné památkové objekty a to areál zámku Poběžovice s velkým parkem a bývalý augustiánský klášter ze 13.století v Pivoni.

 

Na hřebeni Pivoňských hor, které tvoří evropské rozvodí Labe a Dunaje je bývalé sídlo loupeživých rytířů – gotický hrad Starý Herštejn. A pokud budete-li dost trpěliví pak můžete objevit zaniklé sídlo Závist a vidět pohádku o vzniku řeky Radbuzy. Daleko není ani 1042 m vysoká hora Čerchov, neodmyslitelný symbol Chodska.

 

Rodinná ekofarma je zaměřena na chov masného skotu,  plemene Charolai, chov ovcí, koní, chovají se zde rovněž nutrie, pštrosi, divoká prasata. Farma vlastní certifikáty na bioprodukty a biopotraviny.V roce 2009 jsme také vybudovali za přispění programu-Podpora rozvoje venkova-bourárnu masa-bio hovězí a bio skopové,jehněčí,dále vakuové balení, zmrazování, chladírenské a mrazírenské skladování a prodej tohoto masa.Od roku 2010 máme vlastní jatka.

Tato činnost není jen čistě hospodářská, proto se nabízí provozování agroturistiky. Pod vedením zkušeného farmáře si tady můžete zblízka prohlédnout jednotlivé druhy hospodářských zvířat a jejich zvířecí rodiny.

 

Tato forma tzn. zážitkové pedagogiky umožňuje zvláště dětem poznat potřeby zvířat, jejich chování, čím se živí a jaký užitek dávají člověku. Mohou si také některé pohladit a nakrmit. Na ekologických pastvinách si užijete zvířátka pěkně zblízka. Přímo na místě se nejenom děti mohou přesvědčit jak podstatný rozdíl je mezi konvenčním zemědělstvím   a   biofarmami.

 

Naše nové ubytovací zařízení bylo vybudováno s podporou Evropského zemědělského podpůrného a záruční fondu, který podporuje ekonomické aktivity na venkově. K dispozici je 8 pokojů s kapacitou 22 lůžek v budově. Možné jsou přistýlky a dětské postýlky.

 

V kempu jsou 2 čtyřlůžkové chatky s využitím od května do září. Zároveň je možné kempovat s kapacitou až 5 karavanů nebo stanů s přípojkou elektřiny. Areál je oplocen, je zde bezbariérové sociální zařízení a vše uspořádáno tak, aby se  náš host cítil jako na farmě, ale zároveň měl nezbytný komfort. Domácím zvířatům je vstup povolen, pouze po domluvě.

 

Je možné využít  zařízenou kuchyňku,kde je dřez na mytí nádobí s teplou vodou i automatická pračka.Součástí budovy je společenská místnost s televizí, sprchy s teplou vodou, úschovna jízdních kol. Stravovaní je možné řešit polopenzí, nebo využít možnosti vlastního vaření i ze surovin vyrobených na farmě. Hojně využívané je grilování, kdy je možnost se domluvit na přípravě selete, či jehněte.

 

Turisté bohatě využivají turistické a cykloturistické možnosti, v zimě vynikající terény pro běžky, nebo nedaleké německé sjezdovky. Samozřejmostí je půjčování horských kol, zajezdit si na koni, či návštěva nedalekých lázní a aquaparku v Německu.

QR Code

QR Code for https://ubytovani-ceskyles.cz/o-nas

Možnosti relaxace

 Jízda na kole
 Pěší turistika
 Grilování produktů Ekofarmy
 Využijte možnost vyjíždky na koních